Портативна колонка Tronsmart T2 Plus Black 20 Вт
Дизайн.
Tronsmart Element T2 Plus — це маленька портативна колонка. Це її ключова особливість, яка визначає як переваги, так і вади аудіосистеми. Модель T2 Plus, як і раніше, можна закинути на дно рюкзака (і забути доти, поки вона вам не знадобиться) і навіть покласти в кишеню. Мабуть, саме такий розмір можна вважати «розумним мінімумом» для аудіопристроїв. Колонка принципово менш ніж класичні Bluetooth-бумбокси, як-от JBL Charge або Sony XB-40. Колонка побудована за схемою класичного бумбокса — динаміки в стереопарі рознесені по краях передньої панелі (потужність кожного з них становить 10 Вт, діаметр дифузора ~55 мм). Басовий пасивний дифузор довгастої форми, що працює завдяки внутрішньому резонансу корпусу, винесений на зворотний бік. Колонка ґрунтується на каркасі з жорсткого протиударного пластику. Зовнішня частина корпусу «обернута» у м'який софттач пластик (під ним приховані клавіші керування), динаміки захищені накладками з металевої сітки. Така конструкція забезпечує Tronsmart Т2 Plus дуже велику міцність. Виробник не призводить конкретних даних — але падіння на твердий ґрунт ця модель точно витримає без проблем, що дуже актуально для пристрою, який супроводжуватиме власника під час занять спортом і вилазок на природу. Спеціально для кріплення до рюкзака виробник забезпечив T2 Plus відкидною металевою петелькою. Саме для її використання і призначений капроновий шнурок із комплекту постачання. Важливо і те, що корпус повністю герметичний, а роз'єми закриті гумовою заглушкою — це робить T2 Plus водонепроникною. Вологозахист був і в попередній моделі, але тепер стандарт «підрос» з IPX6 до IPX7, а це означає, що новинка може витримати не тільки проливний дощ, а й повне занурення у воду. Втім, потрібно враховувати, що глибина занурення не має перевищувати 1 м, а тривалість — 30 хвилин. Під гумовою кришкою на задній панелі корпусу розташований аудіовхід (мініджек), роз'єм USB Type-C для підзаряджання акумулятора та слот для карт пам'яті формату MicroSD. Усі клавіші керування винесені на верхню панель. Тут усе звично: стрілки відповідають за перемикання треків, клавіші «плюс» і «мінус» — за регулювання гучності.
Функціонал.
Для тестування часу роботи в реальних умовах колонка використовувалася впродовж тижня для прослуховування музики та перегляду відео на YouTube. Гучність становила 50-70% від максимальної, час роботи фіксувався за годинами. У такому режимі пристрій протримався 22.5 години — і це дуже багато для компактної моделі. За максимальної гучності результат буде набагато менший, але розраховувати на 10 годин можна в будь-якому разі. Ємність акумулятора дійсно чимала — у цьому зв'язку виробнику можна порекомендувати реалізувати в моделі наступного покоління функцію павербанка. Іноді навіть можливість зарядити смартфон на 20-30% може виявитися дуже корисною. Повне заряджання самого пристрою від стандартного адаптера із силою струму 2 А займає приблизно 2.5 години. Режими швидкого заряджання зі збільшенням напруги не підтримуються; а було б непогано — позначимо це як ще одну рекомендацію на майбутнє. Колонка без проблем виявляється пристроями під керуванням iOS і Android і добре тримає сигнал. Випадкових розривів Bluetooth-з'єднання за весь час використання відзначено не було, просто неба під'єднання зберігається на видаленні до 30-40 м. Зазнач, що тут використовується Bluetooth 5.0 — і це добре, а ось кодек AptX не підтримується — втім, він трапляється в бюджетному сегменті виключно рідко, тож дивуватися тут нема чому. Тепер про гучність і басовітність — для багатьох саме ці параметри є ключовими для компактної акустики. Що ж, якщо коротко, грає T2 Plus дійсно голосно. Щоб описати, як саме, наведе таке спостереження. Коли гучність викручена на максимум і грає енергійна музика з великою кількістю баса, спілкуватися в радіусі 2-3 метрів від колонки рішуче неможливо — навіть якщо постаратися. Такої потужності цілком досить, щоб влаштувати мінідискотеку в приміщенні площею 15-20 кв. м. Бас теж гарний, пристрій навіть здатний викликати «вау-ефект» у непідготовленого слухача. Конкретних даних виробник не призводить — але за відчуттями відігруються всі частоти, починаючи з 25-30 Гц. Стереоефект є, але через вузьку стереобази (відстань між динаміками становить приблизно 10 см) відчути його можна, тільки перебуваючи суто навпроти передньої панелі колонки на відстані 1.5-2 м. Щодо АЧХ — звук налаштований «компромісно»: пристрій добре підходить як для танцювальної музики та хіп-хопу з чітко окресленими басами, так і для енергійного «металу» та вокальних композицій. На жаль, еквалайзер (або хоча б перемикач режимів, як у старшої моделі) не передбачений. Втім, тут є один «лайфхак»: впливати на звук можна, просто повертаючи колонку. Основні динаміки розташовані на передній панелі, а басовий дифузор на задній. Відповідно, повернувши пристрій до себе тією чи іншою стороною, можна помітно посилити бас або середньочастотну компоненту. Під час використання за призначенням («популярна танцювальна музика») колонка проявить себе з найкращого боку, порівнюючи з вбудованими динаміками смартфонів (навіть флагманських) не може бути й мовлення.
Особливості.
Під час під'єднання до смартфона або планшета колонку можна перетворити на спікерфон — пристрій гучного зв'язку. Цю можливість ми також перевірили на практиці. Вбудований мікрофон має високу чутливість — спілкуватися зі співрозмовником (і голосовим помічником) можна не підвищуючи голосу з відстані 2-3 метри. «Шумодав» також працює непогано, відсікаючи сторонні звуки та виділяючи голос на загальному тлі, проте помітний ефект еху під час розмови все ж є — втім, він є навіть біля флагманських смартфонів і акустичних пристроїв із кількома мікрофонами, так що це навряд чи можна вважати серйозною вадою.
Загалом.
Висока потужність — колонка звучить на всі заявлені вати. Її можливостей досить, щоб влаштувати вечірку в приміщенні та послухати музику великою компанією на відкритому повітрі. Бас — він є і він добрий, що взагалі не характерний для таких компактних моделей. Грамотне настроювання АЧХ «з коробки»: колонка успішно справляється з усіма популярними жанрами — від танцювальної електроніки до динамічного року. Міцна водонепроникна конструкція. Можливість відтворення з карт пам'яті та флешнакопичувачів (зокрема — фалів lossless-форматів). Стійке під'єднання до смартфона. На відкритому повітрі зв'язок зберігається на дальності до 40 м. Компактні розміри та невелика маса — з урахуванням гучності та якості вичавленого звуку це один із найсильніших козирів пристрою.
Основні атрибути | |
---|---|
Підтримувані бездротові інтерфейси | Bluetooth |
Інтерфейси | micro USB, jack 3.5 мм |
Стан | Новий |
Країна виробник | Китай |
Матеріал корпусу | Пластик |
Тип живлення | Акумулятор |
Колір корпусу | Чорний |
Виробник | Tronsmart |
- Ціна: 1 650 ₴